Kelionė į Kroatiją mikroautobusu: pigu ir patogu

Kelionė į Kroatiją mikroautobusu kasmet populiarėja. Tai pigus ir patogus būdas susipažinti su šia nuostabia balkanų šalimi. Kroatija yra viena iš nedaugėlio Europos šalių, kuri keliautojams gali pasiūlyti tiek daug. Kelionė į Kroatiją patiks norintiems pailsėti, pasigrožėti gamta, senovine miestų architektūra. Keliaujant mikroautobusu galima aplankyti daug skirtingų vietų per labai trumpą laiką. Svarbiausius kelionės į Kroatiją mikroautobusu aspektus apžvelkite iš arčiau.

Kelionė į Kroatiją

Kelionė į Kroatiją

Kelionės į Kroatiją maršrutai

Pradėkime nuo pradžių. Kelionės dažniausiai prasideda Vilniuje arba Kaune. Mikroautobusus nuomojame būtent šiuose miestuose. Iš abiejų miestų mašrutas labai panašus.

Atstumas iki Kroatijos (Zagreb)

Nesvarbu kur pradėsite kelionę, atstumas iki Kroatijos sostinės Zagrebo panašus. Priklausomai nuo pasirinkto kelio jis skiriasi vos keliasdešimt kilometrų. Siekia 1500-1600 km.

Maršrutai iš Vilniaus į Kroatiją: 3 maršrutai iki Zagrebo.

Maršrutai iš Vilniaus į Kroatiją

Pagrindiniai maršrutai yra trys:

1. Vilnius – Warsaw – Łódź – Ostrava – Katowice – Brno – Bratislava – Zagreb. Pasak Google Maps tai greičiausias ir turbūt dažniausiai pasirenkamas maršrutas į Zagrebą. Jis driekiasi pigesnėmis šalimis. Jei planuojame sustoti nakvynei, tai gali būti Jums aktualu.

2. Vilnius – Warsaw – Łódź – Ostrava – Katowice – Brno – Vienna – Maribor – Zagreb. Taip pat greitas mašrutas, kuriame kirsite Austrijos teritoriją. Austrija nėra pigi šalis, bet jos reljefas tikrai išskirtinis.

3. Vilnius – Warsaw – Kielce – Košice – Budapešt – Zagreb. Tai vienas ilgiausių mašrutų į Kroatiją. Rekomenduojame jį dėl įvairovės, jeigu jau esate važiavę kitais maršrutais.

Papildomi mokesčiai pakeliui

Daugumoje Europos šalių mokami kelių mokesčiai. Pakeliui į Kroatiją šios šalys yra: Lenkija, Austrija, Vengrija, Slovėnija, Slovakija ir Čekija.

Dienų sk. Kaina, Eur.
Austrija 10 9
60 26,2
365 87,3
Vengrija 10 18,3
30 29,5
365 132,5
Slovėnia 7 30
30 60
365 220
Čekija 10 12
30 17
365 58
Slovakija 10 10
30 14
365 50

Lenkijoje apmokestinit greitkeliai A1, A2 ir A4. Atkreipkite dėmesį jei rinksitės pirmą arba antrą maršrutą.

Greitkelis Kaina, Eur.
A1 Rusocin (Gdańsk) – Nowa Wieś (Toruń) 6,95
A2 Świecko (DE/PL) – Konin 17,5
A2 Konin – Stryków (Łódź) 2,3
A4 Bielany Wrocławskie (Wrocław) – Sośnica (Gliwice) 3,8
A4 Katowice – Kraków 4,7

Kainos nurodytos eurais, bet kelių mokesčiai skaičiuojami vietinėmis valiutomis. Kaina gali keistis dėl valiutų kursų pokyčio. Patikrinti šiuo metu galiojančias kainas galite: https://www.tolls.eu.

Maršutas Kroatijoje

Kroatija – didelė šalis ir kelių čia apstu. Priklausomai nuo kelionės tikslų pasirinksite patogiausius sau. Rekomenduoti norėtume bent vieną iš jų, jūrinį kelią. Tą, kuriuo patiems teko keliauti prieš kelis metus. Jūrinis kelias driekiasi pagal Adrijos jūros krantus, nuo Rijekos iki pat Dubrovniko.

Maršrutas Kroatijoje

Maršrutas Kroatijoje

Kelias driekiasi serpantinais, o pakeliui yra daug turistų pamėgtų objektų. Pasirinkus šį maršrutą kelionė tikrai neprailgs. Pakelėje rasite daug kempingų naknynei. O per mikroautobuso langus nuolat grožėsitės stulbinančiais gamtos vaizdais.

Miestai, kuriuos rekomenduojame aplankyti šiame maršrute: Krk (saloje), Zadaras, Splitas, Makarska, Dubrovnikas.

Kada keliauti į Kroatiją?

Kroatija kaip keliojnės tikslas dažniausiai pasirenkama šiltuoju metų laiku. Keliaudami Birželio – Rugsėjo mėnesiais kelyje tikrai sutiksite daug kitų nuotykių ieškotojų. Gegužės ir Spalio mėnesiais kiek ramiau. Pagrindiniai motyvai pasirinkti Kroatiją yra šiltas oras, graži gamta bei Adrijos jūra.

Vidutinė oro temteratūra Kroatijoje nenukrenta žemiau +10°C. Vasaros mėnesiais svyruoja +20-25°C.

Oro temperatūra Kroatijoje

Oro temperatūra Kroatijoje

Vandens temperatūra siekia net iki +25°C, o vasaros vidurkis apie +20°C.

Jūros vandens tempetarūra Kroatijoje

Jūros vandens tempetarūra Kroatijoje

Prieš keliaujant į Kroatiją, oro temperatūrą galite patikrinti ČIA.

Lankytinos vietos Kroatijoje

Kroatijoje apstu senosios architektūros paminklų bei išskirtinių gamtos vaizdų. Taip pat daugybė nacionalinių parkų bei turistų pamėgtų kurortų.

Plitvicų ežerai – tai 16 tarpusavyje sujungtų ežerų komplektas. Jis garsėja kriokliais, kurie susidaro ežerams tekant vienas iš kito. Ežerų plotas užima net 200 hektarų, o bendras jų ilgis net 8 km. Plitvicų ežerų nacionalinis parkas nutolęs nuo Zagrebo apie 140 km. Jį rasite netoli Bosnijos ir Hercegovinos sienos.

Plitvicų ežerų Kroatijoje

Plitvicų ežerų Kroatijoje

Zadaras – Kroatijos miestas įsikūręs Dalmantijos regione, ant Adrijos jūros kranto. Mieste veikia archeologijos muziejus, Zadaro universitetas. Pakrantės molas dar vadinamas “Jūros vargonais”. Jis suprojektuotas taip, kad skalaujamas jūros bangų skleidžia muzikos garsus.

Zadaras, Kroatija

Zadaras, Kroatija

Bračas – tai viena iš pietinių Kroatijos salų. Joje rasite aukščiausią visų Kroatijos salų viršukalnę.

Dubrovnikas – vienas piečiausių Kroatijos miestų, įkurtas dar VII amžiuje. Dėl unikalaus senamiesčio šis miestas įtrauktas į saugomų UNESCO objektų sąrašą. Dubrovnike nufilmuota didžioji dalis pasaulį paverguio serialo “Sostų karai” epizodų.

Dubrovnikas, Kroatija

Dubrovnikas, Kroatija

Splitas – antrasis pagal dydį Kroatijos miestas. Tai modernus miestas, kuriame galima aplankyti istorinius Diokletiano rūmus. Tai romėnų valdymo laikais statyti rūmai. Jie yra puikiai išsilaikę iki šių dienų.

Splitas, Kroatija

Splitas, Kroatija

Krka nacionalinis parkas. Jo vizitinė kortelė – klioklių grandinė, kurios ilgis siekia 242 metrus. Krkos nacionaliniame parke taip pat išlikęs XIV statytas pranciškonų vienuolynas.

Krka sala Kroatijoje

Krka sala Kroatijoje

Korčula – sala Adrijos jūroje. Ji siuaru sąsiauriu atskirta nuo žemyninės Kroatijos dalies. Korčulos saloje rasite daugiau nei 150 urvų.

Vairavimo ypatumai Kroatijoje

Vairuoti 9 vietų mikroautobusą gali visi turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Visos kelių eismo taisyklės taikomos kaip lengvajam automobiliui.

Greičio apribojimai Kroatijos keliuose

Automobiliai – mikroautobusai:

 • Gyvenvietėje – 50 km/h;

 • Užmiestyje – 90 km/h;

 • Greitkelyje – 110 km/h;

 • Automagistralėje – 130 km/h.

Automobiliai – mikroautobusai (su priekaba):

 • Gyvenvietėje – 50 km/h;

 • Užmiestyje – 80 km/h;

 • Greitkelyje – 80 km/h;

 • Automagistralėje – 90 km/h.

Parkavimas Kroatijos miestuose

Daugumoje miestų parkavimui išskirtos 3 zonos: raudona, geltona ir žalia. Stovėjimo laikas tose ribojamas atitinkamai – 1 val., 2 val. ir 3 val. Talonai už stovėjimą perkami automatuose ir dedami taip, kad būtų lengvai matomi per priekinį langą.

Dėmesio! Viršijus stovėjimo laiką, blokuojami automobilio ratai. Automobilio atblokavimas kainuos 100-300 kunų, t.y. 14-40 eurų ir šiek tiek Jūsų laiko.

Vairavimas apsvaigus

24+ amžiaus vairuotojams galima vairuoti jei alkoholio kiekis nesiekia 0,5 promilės. Iki 24 metų amžiau vairuotojams – 0 promilių.

Baudos:

 • Lengvas girtumas, 0,5-1 promilė – 1000-2000 HRK, t.y. 140-280 eurų.

 • Vidutinis girtumas, 1-1,5 promilės – 2000-5000 HRK, t.y. 280-700 eurų.

 • Sunkus girtumas, virš 1,5 promilės – 5000-15000 HRK, t.y. 700-2100 eurų ir laisvės atėmimas iki 2 mėnesių.

Baudos už greičio viršijimą

Matavimams taikomos 10% paklaida. Greitį viršijus iki 10 km/h dažniausiai taikomas įspėjimas.

Viršytas greitis Gyvenvietėje, Eur. Užmiestyje, Eur.
Iki 10 km/h 40 40
11-20 km/h 68 68
21/30 km/h 135 68
31-50 km/h 270 135
Virš 50 km/h 675-2000 400-950

Kroatijos keliuose reikalinga įranga

 • Avarinio sustojimo ženklas.

 • Grandinės sniegui. Žiemos mėnesiais (11.01-04.01) kalnų regionuose reikalaujama turėti grandines ratams. Nepriklausomai nuo naudojimų padangų tipo.

 • Šviesą atspindinti liemenė. Privaloma išlipant iš automobilio sustojusio ant važiuojamos kelio dalies. Taip pat kelkraštyje tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui.

 • Pirmosios pagalbos vaiztinėlė.

 • Atsarginių lempučių komplektas — nereikalaujama ksenoninėms ir neoninėms lempoms.

Kelionės į Kroatiją mikroautobusu sąmata

9 vietų mikroautobusais į kelionę dažniausiai leidžiasi 7-8 keliautojai. Retais atvejais važiuoja mažesnis nei 5 asmenų akipažas. Arba visiškai pilnais – 9 asmenų.

Skaičiuodami kelionės sąmatą įvertinsime tik kelis faktorius, kurie skirtųsi keliaujant kitomis transporto priemonėmis.

Mikroautobuso nuomos kaina

Į Kroatiją dažniausiai keliaujama 10 dienų laikotarpiui. Ekonominio mikroautobuso nuomos kaina šiam terminui kainuoja apie 500-550 eurų. Jeigu keliaujate 8-iese, tai mikroautobusas visai kelionei asmeniui kainuoja vos 60-70 eurų. Jeigu keliaujate ilgesniam laikotarpiui, kaina atitinkamai mažėja. Žiūrėkite tikslesnes mikroautobusų nuomos kainas arba susisiekime telefonu.

Degalai ir papildomi mokesčiai

Nors mikroautobusas talpina daugiau keleivių nei lengvasis automobilis, jo kuro sąnaudos panašios. Jos siekia apie 6-8 l/100 km. Keliaujant iki Dubrovniko ir atgal nuvažiuojama apie 5000 km. Taigi Jums reikės apie 350-400 litrų degalų. Tai atsieis apie 400-450 eurų. Keliajant 8-iese, vienam asmeniui teks apie 50 eurų mokestis.

Kelių mokesčiai neviršys 10 eurų asmeniui net kertant pačias brangiausias šalis. Daugumoje kertamų šalių, dešimčiai dienų, kelių mokestis yra apie 10 eurų.

Nakvynė Kroatijoje

Keliaudami mikroautobusu galite pasiimti labai daug daiktų. Tame tarpe ir palapines. Dauguma keliautojų Kroatijoje naktis leidžia kempinguose. Jų Kroatijoje tikrai netrūksta. Vienos nakvynės kaina kempinge yra apie 10-15 Eur/asmeniui. Tai pigiau negu nakvoti viešbučiuose.

Sąmata

Paskaičiuokime preliminarią sąmatą vienam asmeniui. Maisto, lauktuvių ir pramogų kainų nevertinkime, nes jos nesiskiria renkantis kitą keliavimo būdą.

Mikroautobuso nuoma – 70 Eur/asm.

Degalai, mokesčiai – 60 Eur/asm.

Nakvynės – 150 Eur/asm.

Taigi, galite puikiai pailsėti ir labai daug pamatyti neišleisdami nei 300 Eur.

Apibendrinimas

Trumpai tariant, kelionė į Kroatiją mikroautobusu apsimoka ne tik finansiškai. Pažinimo prasme ji bus ne mažiau naudinga. Keliaudami mikroautobusu galėsite lengvai planuoti kelionės maršrutą. O norams pasikeitus greitai jį koreguoti. Nebūsite prisirišę prie konkretaus grafiko ir didelio būrio pakeleivių. Per trumpą laiką spėsite pamatyti visą Kroatijos grožį. Taip pat pasimėgauti pramogomis ir gardžiu jūrinio krašto maistu.

Linkime sklandžios kelionės mikroautobusu ir geriausių įspūdžių!

Įvertinimas
Sending
User Review
5 (1 vote)

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *